Kluszkowce 2011

W Kluszkowcach odbywają się często Ogólnopolskie Zawody Instruktorów; w niezmienionej od wielu lat formule. Ostatnio zmieniono tylko nazwę na Mistrzostwa Polski. Uczestnicy rywalizują ze sobą w dwuboju składającym się z jazdy stylowej i slalomu giganta, oraz w indywidualnych klasyfikacjach. W pierwszym przypadku wykonują ewolucje, które oceniane są przez komisję egzaminacyjną, w drugim - jadą na czas torem slalomu giganta ustawionym zgodnie z Narciarskim Regulaminem Sportowym.Jest to największa impreza sportowa w narciarstwie alpejskim dla kadry instruktorskiej w Polsce. Na przestrzeni jej dziejów najczęściej organizowana była w Zakopanem. A SITN - PZN jest największą pozarządową organizacją działającą w zakresie szkolenia, turystyki śnieżnej i wypoczynku zimowego

W zawodach biorą udział między innymi wychowankowie Szkoły Narciarskiej Aesculap z Jeleniej Góry. Jeleniogórzanie wiele razy wyjeżdżali do Zakopanego. Tym razem widzimy ich w Kluszkowcach - malowniczo położonej stacji narciarskiej Czorsztyn-Ski - w Krainie Śpiącego Wulkanu.

Trasy usytuowane są na północnych i zachodnich zboczach góry Wdżar, która ze względu na ukształtowanie powierzchni i specyficzny mikroklimat, stwarza wręcz doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa. Pomimo tego, że szczyt znajduje się na wysokości tylko 769 m n.p.m. narciarze zjeżdżają ze stoków nawet w końcu kwietnia.

Instruktorzy i demonstratorzy naszej szkoły narciarskich wszyscy dojechali do mety. W kasyfikacji generalnej Piotr Wolski zajął 12 miejsce, Joanna Ceglińska siódme, Małgorzata Siemińska 19., Maciej Szczepaniak 25 (który w gigancie miał szósty czas w swojej grupie) a autor niniejszego filmu Michał Rażniewski piąte miejsce. Natomiast nasi demonstratorzy zajęli następujące miejsca: Emil Exner czwarte, Aleksandra Ostrowska piąte a Anna Jazienicka jedynaste.

Po zawodach odbyło się wręczenie nagród zawodnikom w poszczególnych kategoriach wiekowych. Szczegółowe wyniki znajdziecie na stronie internetowej SITN... | INSTRUKTORZY | DEMONSTRATORZY |

Michał Rażniewski

Popularne posty