Jubileuszowy sezon SITN PZN rozpoczęty

Wczoraj przyszedł do mnie pocztą nowy informator stanowiący kompendium wiedzy o nadchodzącym sezonie. Wertujemy jego kartki praktycznie przez cały rok. Zawiera szereg artykułów naszych koleżanek i kolegów instruktorów o narciarstwie, życiu stowarzyszenia oraz niezbędne informacje organizacyjne. Na łamach informatora co roku czytamy relacje z ważnych wydarzeń na arenie ogólnopolskiej i światowej. Między innymi: z Mistrzostw Polski Instruktorów, Kongresów IVSI i ISIA. Odnotowywana jest skrupulatnie każda nowość wydawnicza stowarzyszenia - programy nauczania, wytyczne szkolenia, opracowania z teorii i praktyki narciarstwa.
W każdym numerze znajduje się kompletne zestawienie terminów imprez centralnych - zawodów, kursokonferencji, szkoleń i kursów kadrowych organizowanych przez SITN - oraz lista polskich szkół narciarskich, które posiadają licencję na dany sezon (rodzaj: A lub B). W stopce redakcyjnej nazwiska twórców wydania i wielu fotografów, na co chciałem zwrócić szczególną uwagę. Sukcesywnie tworzone jest bowiem olbrzymie archiwum zdjęć obrazujące wszelkie aspekty życia wielotysięcznej armii instruktorów. Robią je pasjonaci - fotografowie i narciarze w jednej osobie.


 Każde wydawnictwo aż "kipi" od znakomitej jakości ilustracji. Zdjęcia gromadzone są na twardym dysku i wykorzystywane we wszystkich publikacjach SITN. Oczywiście drukuje się wszelkie adresy kontaktowe i odsyła do strony internetowej.

Na okładce (obrazek powyżej) znajduje się grafika symbolizująca jubileusz 25-lecia Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN. Obchodzimy właśnie okrągłą rocznicę powstania (w 1989 r.) tej uznawanej na całym świecie organizacji. Szczególnie uroczyście więc przebiegała tegoroczna konferencja szkoleniowa w Krakowie (18.10.2014). Tradycyjnie przedstawiono program i wytyczne szkolenia na nowy sezon. Odbyła się obrona pracy "Narciarstwo w literaturze ostatnich lat" i do grona Instruktorów Wykładowców PZN został przyjęty Jakub Drzymała. Zaprezentowano między innymi Program komputerowy do przeprowadzania Zawodów i Egzaminów Regionalnych z możliwością bezpośredniego wysyłania wyników w standardowym formacie. Przybliżono zebranym historię Światowego Dnia Śniegu - imprezy pod egidą FIS. Na zakończenie wręczono przedstawicielom szkół Licencje A+B i A na sezon 2014/2015 (więcej o przebiegu konferencji - tutaj).

Cytuję jeszcze informację na temat spotkania władz z założycielami naszego Stowarzyszenia opublikowaną niedawno na stronie SITN:

W godzinach popołudniowych Prezes SITN PZN Z.Podgórna wraz z` Zarządem spotkała się założycielami naszego Stowarzyszenia w hotelu „Pod Wawelem” na sympatycznym wieczorze wspomnień. Uczestniczyły w tym spotkaniu następujące osoby: J.Gajewicz, P.Klimczak, W.Lercel, Sz.Krasicki, St..Tatka, T.Wiński - z grona żyjących założycieli oraz Z.Podgórna, R.Podgórny, R.Broniewicz, K.Chojnacki, L.Krzeszowiak, E. Nowaczyńska, M.Palik, M.Rebajn, K.Zięba, G. Dymek-Zięba, J.Żaba .


Z okazji jubileuszu już na samym początku wydano okolicznościowy folder, który zawiera historyczne fotografie i artykuł Prezesa Honorowego SITN PZN Pana Józefa W. Gajewicza.

Pobierz - PDF 10,7 MB

Popularne posty