Passo Tonale 2009

Polscy instruktorzy przygotowują się do sezonu narciarskiego 2009/2010. W Trentino odbyła się kolejna Kursokonferencja Instruktorów Wykładowców SITN-PZN oraz Unifikacja Instruktorów. Tradycyjnie, zgodnie z programem imprez przeprowadzono – szkolenia praktyczne na śniegu (na stokach Tonale), wykłady, pokazy filmów, spotkania z przedstawicielami Regionu Trentino.   Odbyły się również spotkania Komisji Egzaminacyjnej SITN. A w dniu 7 grudnia uczestnicy kursokonferencji poznali tereny narciarskie w Madonna di Campiglio. Pokonali większość tras zjazdowych o różnych konfiguracjach. Panują tam wspaniałe warunki narciarskie. Interesowały ich przede wszystkim sławne trasy znane z Pucharu Świata.
Zawody w slalomie odbywają się na jednym z dwóch przeciwległych zboczy; słynnej trasie 3 Tre lub na trasie z Monte Spinale. Tamże w zawodach Pucharu Świata kobiet w 1984 roku pierwsze miejsce zajęła Polka -,Dorota Tlałka-Mogore, co jest jak dotychczas jedynym zwycięstwem Polki w narciarstwie alpejskim tego cyklu (spośród mężczyzna Andrzej Bachleda-Curuś wygrywał dwukrotnie w 1972 roku).

Madonna di Campiglio to małe miasteczko i centrum sportów zimowych, położone w północnych Włoszech, w regionie Trydent-Górna Adyga, około 30 km na północny zachód od Trydentu, 60 km na północ od jeziora Garda. Otaczające ją góry należą do łańcucha Grupy Brenta, będącego częścią Dolomitów (Wikipedia).

Zdjęcia z kursokonferencji

Starsza stronaTekst i zdjęcia: Michał Rażniewski

Popularne posty