Kluszkowce 2015

Kolejna Kursokonferencja Instruktorów Wykładowców za nami. To obowiązkowe spotkanie szkoleniowe odbywa się w każdym sezonie. W tym roku w Kluszkowcach koło Nowego Targu. Wykładowcy po rocznej przerwie powrócili na górę Wdżar i nad Jezioro Czorsztyńskie (poprzednia odbyła się w Zakopanem). Tutaj także odbyły się się jubileuszowe 55 Mistrzostwa Polski Instruktorów PZN. Na samym początku odbyła się obrona pracy Izabeli Wysockiej pt. "Sitnusiowy program szkolenia dzieci". Następnego dnia (czwartek) przeprowadzono slalom na współczynniki oraz warsztaty praktyczne z zakresu nowego programu nauczania dzieci. Na stoku zostały rozstawione kolorowe przeszkody (kilkanaście stanowisk – "ogródków", jakie często widzimy w stacjach narciarskich). Liderzy wybrani do prowadzenia zajęć pokazywali dziesiątki ćwiczeń i sposoby poruszania się po wymuszonych torach.


 Omawiali, stosowali zabawy wzmagające uwagę i koncentrację. Zadawali zadania do wykonania nauczycielom narciarstwa. Jednym słowem, całe zajęcia odbywały się w zgodzie z zasadą "bawiąc – uczyć" (w naszym przypadku zrozumieliśmy to dosłownie - ucząc się... bawiliśmy się jak dzieci :)).IW Michał Rażniewski w akcji - w trakcie przejazdu slalomu giganta na współczynnikiIW Piotr Górnicki w akcji. Kinogram wykonał Michał Rażniewski


W czwartek odbyła się następna obrona pracy kandydackiej kol. B. Gąsienicy Józkowego, pt. „Freeride, jazda pozatrasowa a bezpieczeństwo”. Ponadto Szymon Kobiałka omówił akcję "Bezpieczna zima". Odbył się również wieczór wspomnień o Kazimierzu Masłowskim, który prowadził IW J. Wojciech Gajewicz.

W piątek przeprowadzono slalom gigant na współczynniki, jak również odbyły się zajęcia praktyczne z zakresu techniki biegowej po MŚ w Falun 2015. Po południu wszyscy uczestnicy kursokonferencji uczcili pamięć IW Zbigniewa Kuci, startując w jego Memoriale. Po obiedzie Ludwik Żukowski zreferował temat pt. "Kompetencje zawodowe instruktora"; a Maciej Staręga przedstawił swoją "Relację o MŚ w Falun z perspektywy zawodnika". Na zakończenie kursokonferencji wręczono odznaki nowym instruktorom wykładowcom: Izabeli Wysockiej i Bartłomiejowi Gąsienicy Józkowemu.

A teraz zapraszam do obejrzenia mojej obszernej fotorelacji uzupełnionej "kartkami z dziennika" (teksty były pisane na gorąco w trakcie pobytu w Kluszkowcach i pochodzą z mojego bloga "Wędrówki z Aparatem w Plecaku").Fot. Michał Rażniewski


Środa

Mija trzeci dzień mojego pobytu w Kluszkowcach. Dzisiaj o godzinie 19-tej rusza Kursokonferencja Instruktorów Wykładowców, w której będę uczestniczył. Zanim jednak do tego dojdzie, opiszę króciutko swój dzisiejszy trening i przedstawię fotorelację ze spotkania Komisji Egzaminacyjnej, jakie odbyło się na górze Wdżar w dniu dzisiejszym. Pogoda wspaniała! Trasy narciarskie idealnie przygotowane. W nocy był przymrozek, a więc pokrywa twarda przynajmniej do godziny 11-tej. Poźniej na większości tras zmiękło wyraźnie. Ale na czerwonej (ścianka na północnym stoku) było twardo i równiutko prawie do końca dnia. Wykonałem wiele skrętów równoległych długich. Jazda na dużej szybkości, na krawędziach sprawiała wiele radości. Przejechałem również kilka razy ustawienie slalomu, na którym akurat ćwiczyła grupa kursantów. Jak znalazł przed jutrzejszymi zawodami :). A teraz zapraszam do obejrzenia fotografii. Przy okazji polecam widoki, jakie rozpościerają się ze szczytu i poszczególnych tras.

Czytaj więcej >>>

Popularne posty