Kongres IVSI Hakuba

Międzynarodowe Stowarzyszenie Instruktorów Sportów Śnieżnych (IVSI) organizuje co cztery lata spotkania narciarzy z całego świata – takie forum wymiany myśli i demonstrowania umiejętności dotyczących nauki jazdy na nartach. IVSI jest stowarzyszeniem instruktorów działających w klubach i organizacjach narciarskich (inne: ISIA –stowarzyszenie instruktorów pracujących zawodowo w szkołach narciarskich, IVSS –stowarzyszenie instruktorów działających i pracujących w szkołach i uniwersytetach). Główną organizacją troszczącą się o nauczanie we wszystkich sportach śnieżnych jest Międzynarodowa Federacja Nauczania Narciarstwa – INTERSKI (która zrzesza wymienione wyżej stowarzyszenia).Właśnie zakończył się (trwający od 19 marca) kolejny kongres IVSI. Tym razem w Japonii. Gospodarze zorganizowali wszystko wzorowo. Na oficjalnym FB przez cały czas trwania kongresu publikowane były fotoreportaże z poszczególnych dni – odbywały się pokazy jazdy na nartach, wykłady, prelekcje… Zrealizowano film (poniżej) ukazujący wspaniale imprezę główną i towarzyszące jej atrakcje.

Historia kongresów:

1969 Mürren SUI
1973 Chamonix FRA
1977 Altaussee AUT
1981 Obersdorf GER
1985 Vuokatti FIN
1989 Shiga Kogen JAP
1993 Beitostolen NOR
1997 La Tanja FRA
2001 Zakopane POL
2005 Lech AUT
2009 Matra HUN
2013 Alpe D’Huez FRA
2017 Hakuba JPN

Przypomnę, że w 2001 roku Kongres IVSI gościł w Zakopanem. Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa (SITN); a jednym z DEMO-TEAMÓW zaproszonych do pokazów synchronicznej jazdy na nartach był zespół Szkoły Narciarskiej Aesculap (film jaki nakręciłem wtedy na taśmie VHS jest dostępny tutaj).


KONGRES IVSI HAKUBA 2017 (Japonia). GÓRY – PIĘKNE PLENERY, PIĘKNE UJĘCIA FILMOWE, FANTASTYCZNE POPISY INSTRUKTORÓW, FOLKLOR JAPOŃSKI, IMPREZY TOWARZYSZĄCE!

Relacja z 6 dni (film oficjalny organizatorów)Kulisy imprezy


Popularne posty